"Це визнання злочинів Росії в Україні": міністерка про рішення суду в Гаазі

Ольга Стефанішина розповіла, скільки може тривати розслідування проти Росії

"Це визнання злочинів Росії в Україні": міністерка про рішення суду в Гаазі

Готовність Міжнародного кримінального суду в Гаазі розпочати повноцінне розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності в Криму і на Донбасі свідчить про визнання ролі Росії в подіях в Україні.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Рішення про початок розслідування – це закінчення першого періоду підготовки до початку, це вже фактично визнання ролі Росії у скоєнні на території України злочинів проти людяності. Надалі розслідування йтиме нешвидко, але поетапно, процесуально. У нас жодних побоювань немає. Але очевидно, що Росія використовуватиме всі можливі інструменти, зокрема гібридні, для саботажу цього процесу", - заявила Стефанішина.

Читайте також: Екснардеп назвав дієвий спосіб, як спинити Росію на Донбасі

Популярні відео

На запитання, скільки років піде на розслідування справи, віцепрем’єрка відповіла:

"Більш ніж потрібно доказів агресії Росії сьогодні є. Я думаю, жоден процес, зокрема щодо України, не може бути швидкоплинним у Міжнародному кримінальному суді. Деякі справи розглядалися десятиріччями. Сподіваюсь, для України це буде коротший період".

Читайте також: Такого не дозволяв собі ніхто - Гордон розповів, як вилаяв Путіна на всю Росію

Раніше Міжнародний кримінальний суд у Гаазі заявив про готовність почати повноцінне розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності в Криму і на Донбасі. У суді зазначили, що події в Україні потрапляють під їхню юрисдикцію.

Джерело Україна 24 Теги