Обіцянки Ірану не виконані — МЗС України про збитий "Боїнг"

Євген Єнін назвав головні досягнення у справі про авіакатастрофу

Обіцянки Ірану не виконані — МЗС України про збитий "Боїнг"

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін розповів в ефірі каналу "Україна 24", чого домоглася українська сторона за майже рік після збитого літака в Ірані.

"Найголовніше досягнення — що іранська сторона підтвердила свою відповідальність за збиття українського "Боїнга". Ми можемо провести паралелі з кейсом МН-17, коли російська сторона, всупереч обґрунтованим доказам того, що літак був збитий російською ракетою... На сьогодні жодної заяви російського чиновника, який би це підтверджував. Ми почали переговорний процес у рамках міжнародних конвенцій, що дозволяє почати юридичний шлях, який не можна назвати швидким і легким", — сказав він.

Читайте також: "Нічого так і не дочекалися": в МЗС України поскаржилися на Іран

Популярні відео

Єнін розповів, як далі діятиме Україна в переговорах з Іраном.

"Ми будемо використовувати всі можливості перш за все двостороннього переговорного процесу, щоб домогтися справедливості. Водночас, як ми неодноразово говорили, якщо переговори зайдуть у безвихідь і ми вичерпаємо всі можливості переговорів з іранською стороною, то ми будемо використовувати наявні механізми захисту порушених прав. На словах іранська сторона підтверджує прихильність до об'єктивного розслідування. Однак обіцянки досі залишаються нереалізованими. Ми будемо виходити на черговий контакт з іранською стороною, наполягаючи на виконанні домовленостей", — сказав він.

Читайте також: Виплати щодо літака МАУ будуть, але чекати довго — юрист про визнання Іраном своєї провини

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що здійснював рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові.

Джерело Україна 24 Теги