Криза з КСУ буде вирішена — юрист назвав умову

Експерт з конституційного права розповів, чому ще не ухвалені законопроєкти щодо Конституційного суду

Криза з КСУ буде вирішена — юрист назвав умову

Верховна Рада не ухвалює закони, які стосуються діяльності Конституційного суду, через невпевненість. Про це заявив голова комітету Асоціації правників України з конституційного права Микита Жуков в ефірі каналу "Україна 24"

"Стосовно процедури (розгляду законодавчого рішення щодо КСУ - ред.), процедура є, вона передбачена, водночас, найімовірніше, на сьогодні не можна прийняти той чи інший законопроєкт, який стосується КСУ, саме через політичну невпевненість. У п'ятницю був ухвалений законопроєкт, який стосується часткового виконання рішення КСУ, а саме повернення відповідальності за недекларування даних, а також про неповне декларування даних. Щодо президентського законопроєкту, він ще не пройшов розгляд у першому читанні, він має більше політичний характер, а його норми здебільшого суперечать Конституції", — сказав він.

Читайте також: Це тимчасовий варіант — представник Зеленського про резонансне рішення Ради

Популярні відео

Експерт заявив, що криза з КСУ буде вирішена, коли з'явиться політична воля.

"Чи можна називати ситуацію, що склалася після рішення КСУ, кризою? Так, було винесено рішення КСУ, є певні питання до окремих положень, до мотиваційної частини та до окремих суддів. Водночас це рішення КСУ, єдиного суду конституційної юрисдикції, у нас немає альтернативних органів, яким би вирішувалися питання конституційності або неконституційності законів. Будь-яке рішення КСУ є безумовним, і його не можна оскаржити, треба виконувати.

Паніка, яка була в жовтні, більше мала штучний характер, дуже голосно поширювалася інформація в соцмережах та ЗМІ, і не завжди відповідала дійсності. Це політичне питання, як тільки буде політична воля, воно буде вирішене", — сказав він.

Читайте також: Скандал з КСУ: в "Слузі народу" розповіли, як вирішуватимуть проблему

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

4 грудня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про повернення кримінального покарання за недостовірне декларування та неподання декларації.

Джерело Україна 24 Теги