Кравчук назвав умову для прямих переговорів України з ОРДЛО

За словами першого президента, сьогодні спілкуватися з людьми в окупованих районах "просто немає сенсу"

Кравчук назвав умову для прямих переговорів України з ОРДЛО

Україна на Донбасі готова "спілкуватися зі своїми" після того, як Росія виведе свої війська з ОРДЛО.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів перший президент України, глава української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук.

"Нас часто звинувачують, що ми не спілкуємося з ОРДЛО, що нібито в інших країнах спілкуються з сепаратистами. Я заявляю сьогодні, що як тільки Росія виведе свої збройні сили, спецслужби, найманців, пройде демілітаризація, і наступного дня ми б знайшли можливість і необхідність зустрітися і вирішувати питання сам на сам, нам не потрібен Мінський процес. Нехай чужаки підуть звідти, і ми будемо спілкуватися зі своїми. Сьогодні люди в тих районах не є господарями. Вони виконують волю Кремля. І спілкуватися з ними просто немає сенсу", - заявив він.

Читайте також: "Шість років ходимо по колу": експерт пояснив, як змусити Путіна піти з Донбасу

Популярні відео

Коментуючи можливість проведення виборів в ОРДЛО, перший президент зазначив:

"Провести вибори у неконтрольованих регіонах Донбасу без створення умов просто неможливо: коли йде війна, а Конституція України забороняє проводити вибори в цей час, коли там присутні іноземні військові формування, коли там найманці. Можна навіть не стріляти. Але поки на території, де повинні проводити вибори, будуть чужі війська, добровольці - проводити не можна. Жоден спостерігач не поїде туди. На території "ДНР" і "ЛНР" є свої "міністри", але я ставлю запитання: чому вони хочуть провести ще одні вибори, вони ж уже проводили, хоча в Україні їх не визнали? Їм потрібно, щоб вони стали легітимними для світу. А сподіватися, що вони поміняють всю систему життя, яку мають, не потрібно. Спочатку умови, потім вибори, і крок за кроком будемо допомагати відновлювати зруйноване, повернемо 1 млн 700 тис. осіб".

Також Кравчук розповів, хто запропонував призначити радником української делегації в ТКГ Олексія Арестовича.

"Це була спільна пропозиція. Він журналіст, він брав участь на Донбасі, він звідти, добре знає ситуацію. Саме прізвища я не пам'ятаю. Це було зроблено на засіданні нашої делегації", - зазначив він.

Читайте також: Кравчук розповів, чому Будапештський меморандум не врятував Україну від Росії

Раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про зустрічні вимоги Росії на переговорах щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги