Кравчук розповів, чому Будапештський меморандум не врятував Україну від Росії

На думку першого президента, меморандуму не вистачає важливої деталі

Кравчук розповів, чому Будапештський меморандум не врятував Україну від Росії

Перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому Будапештський меморандум, який гарантував Україні безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї, не врятував її від російської агресії.

"Перш за все суть меморандуму абсолютно правильна. Сказано, що держави гарантуватимуть Україні суверенітет, територіальну цілісність і незалежність, і захищатимуть від можливого нападу. Але як? Цього якраз і немає. В який спосіб, як національне законодавство підписантів скоординувати з міжнародними діями, щоб захистити Україну, цього немає. На цьому зараз якраз і є спекуляції", - пояснив перший президент.

Читайте також: Ядерна зброя не врятувала б Україну від Росії - Гордон назвав причину

Кравчук нагадав, що "Росія офіційно відмовилася від свого підпису, вони заявили, що Будапештський меморандум виконувати не будуть".

"Я не чув, щоб президент США, хоч один, хоча б нагадав, що був такий меморандум, і там стоїть підпис президента США. Зараз цей меморандум виконує тільки Україна. Ми повинні вплинути на глобальні світові процеси, щоб вони повернулися до України не тільки словами, але і діями, і той, хто його не виконує, несе відповідальність. Якщо Росію вивести зі світової розрахункової системи, її економіка стала б... я не знаю, які використовувати слова. Ось це санкції до держави", - підкреслив він.

Популярні відео

Також Кравчук прокоментував всеукраїнське опитування виборців, де українців, зокрема, запитали, чи потрібно використовувати Будапештський меморандум для відновлення територіальної цілісності?

"Верховна Рада кілька разів зверталася до світової спільноти, зверталися президенти, це йшлося на міжнародних конференціях, на засіданні ООН. Не можна сказати, що Україна мовчала. Але є одне - Україна не об'єднувалася навколо цього важливого питання. І питання, поставлене президентом, коли воно вже спирається на волю народу, це вже документ, що народ сьогодні вимагає саме таких дій, а раз народ вимагає - то всі політсили повинні виконувати волю народу", - зазначив перший президент.

Читайте також: "Розраховано на Україну": в Росії пояснили указ Путіна про ядерну зброю

Перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів, чому в 90-х роках країна змушена була відмовитися від свого ядерного статусу.

Джерело Україна 24 Теги