Рада виділить гроші на боротьбу з коронавірусом: нардеп розкрила подробиці

В "Слузі народу" розповіли про створення спеціального фонду

Рада виділить гроші на боротьбу з коронавірусом: нардеп розкрила подробиці

Верховная Рада на позачерговому засіданні 13 квітня розгляне зміни до державного бюджету і створення спеціального фонду для боротьби з коронавірусом COVID-19.

Як Рада буде розподіляти кошти, розповіла в ефірі "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу" Олена Шуляк.

"На минулому засіданні не вистачило голосів для ухвалення бюджету. Однією з основних причин було те, що в значній мірі були незбалансовані витрати на освіту... Витрати, які стосуються освіти, були переглянуті і повернуті до адекватного русла. Майже незмінною залишилась частина витрат, яка стосується будівництва та реконструкції автомобільних доріг. В значній мірі, майже вдвічі, був зменшений державний фонд регіонального розвитку. Сьогодні він буде складати 4,5 млрд грн", – розповіла Шуляк.

Також, за її словами, створюється фонд для боротьби з коронавірусом COVID-19.

"Ми дуже багато говоримо про те, що в сьогоднішніх умовах ми повинні максимально захистити наших медиків, щоб у них було досить закуплено всіх захисних засобів. І треба обов'язково підвищувати виплати заробітних плат. Якщо медики вже постраждали від цієї хвороби, треба створювати спеціальні фонди, які будуть компенсувати витрати на такі речі", – зазначила нардеп.

"Якщо говорити про механізм, як будуть витрачатися гроші з цього фонду, то буде прийматися рішення Кабінету міністрів, яке буде погоджуватись з профільним бюджетним комітетом Верховної Ради. Після того ці кошти будуть витрачатись", – додала вона.

Нагадаємо, раніше народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що, незважаючи на зміни до держбюджету, медицина, освіта, наука, оборона будуть адекватно фінансуватися.

Теги