Це тимчасовий варіант — представник Зеленського про резонансне рішення Ради

Федір Веніславський розповів, в чому особливість закону про кримінальну відповідальність за брехню в декларації

Це тимчасовий варіант — представник Зеленського про резонансне рішення Ради

Верховна Рада проголосувала за закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Ухвалений закон прокоментував представник президента в КСУ Федір Веніславський в ефірі каналу "Україна 24".

"Це компромісний варіант, я думаю, що тимчасовий. Тому що за великим рахунком саме можливість або неможливість позбавлення волі за недостовірне декларування — це і було каменем спотикання серед різних політичних сил. Робоча група, яка розробила варіант, що не містить позбавлення волі, включала в себе представників різних політичних сил, а президент Зеленський зареєстрував свій законопроєкт, який передбачав позбавлення волі. Він був сприйнятий багатьма фракціями як вихід за рамки домовленостей, досягнутих в робочій групі.

Тому було запропоновано узгоджений варіант, за який проголосувала Рада за основу і в цілому. Якщо говорити про позицію президента Зеленського, то він налаштований досить категорично. Але поки погодилися на компромісний варіант, щоб взагалі проголосувати та повернути відповідальність. Щодо справ, за якими велося розслідування, і які припинилися після рішення КСУ, по них уже ніякої юридичної відповідальності не буде", — сказав він.

Читайте також: Скандал з КСУ: в "Слузі народу" розповіли, як вирішуватимуть проблему

Популярні відео

Веніславський відповів на питання, чи можливе нове рішення Конституційного суду вже за цим законом.

"Ризик звернення до КСУ існує, але після громадського резонансу, який був після рішення 27 жовтня, я думаю, що цей ризик мінімальний. Я думаю, що навряд чи Конституційному суду вистачить сміливості на подібне", — сказав він.

Читайте також: Робимо перший крок — у Раді розповіли про плани з ліквідації політкризи

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

4 грудня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про повернення кримінального покарання за недостовірне декларування та неподання декларації.

Джерело Україна 24 Теги