Багато політики та хаосу — експерт про свіже рішення Ради щодо декларацій

Тарас Загородній заявив, що покарання за недостовірне декларування і так не працювало

Багато політики та хаосу — експерт про свіже рішення Ради щодо декларацій

Верховна Рада 4 грудня відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації. Політтехнолог Тарас Загородній прокоментував це рішення в ефірі каналу "Україна 24".

"Навколо цього питання багато політики та хаосу. Ще на самому початку, коли ці закони приймалися, вони були прописані юридично безграмотно. Тоді ще говорили, що це буде суперечити Конституції. В результаті група депутатів, переважно з ОПЗЖ, написала ще п'ять років тому претензію до Конституційного суду. 

Йшлося про невідповідність покарання за помилку в декларації. Умовно кажучи, це було складно (правильно заповнити декларацію - ред.). Я знаю досить пристойних депутатів, які це заповнювали й потім до них були претензії через те, що щось переплутали", — сказав він.

Читайте також: Робимо перший крок — у Раді розповіли про плани з ліквідації політкризи

Популярні відео

Експерт заявив, що депутати оскаржуватимуть покарання за недостовірне декларування.

"Ця стаття і так не працювала. За всі ці п'ять років жодна людина не понесла кримінального покарання. Один депутат помилився на 20 млн, і його за це оштрафували аж на 51 тисячу гривень. Щоб ви розуміли рівень, що це не працювало з самого початку. Я не виключаю, що і кримінальна відповідальність буде оскаржуватися депутатами, тому що рішення Конституційного суду чітке і ясне.

Люди повинні розуміти, що сама наявність майна не є корупційним злочином. Але це може бути підставою для розслідування, і ніхто цьому не заважав. Ніхто не заважає НАБУ, САП розслідувати корупційні злочини", — сказав він.

Читайте також: Конституційна криза в Україні: глава САП назвав вихід із ситуації

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Джерело Україна 24 Теги