Конституційна криза в Україні: глава САП назвав вихід із ситуації

Через рішення КСУ закрито вже понад 100 справ про неправильне декларування

Конституційна криза в Україні: глава САП назвав вихід із ситуації

Верховній Раді потрібно до кінця року відновити дію антикорупційного законодавства, скасованого рішенням Конституційного суду. Це дозволить вже з 1 січня повернути кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук. Він прокоментував інформацію, що вже понад 100 справ про неправильне декларування закрито через рішення КСУ.

"На кінець листопада фактично всі справи закриті, декілька справ залишилося. Ми зобов’язані виконувати рішення КСУ. На жаль, маємо таку ситуацію, яка подібна до весни 2019 року, коли приймали рішення про неконституційність норми про незаконне збагачення. Є надія, що парламент прийме рішення і виправить цю ситуацію, буде відновлена кримінальна відповідальність, і особи подаватимуть відповідну інформацію в деклараціях", - завив Грищук.

Читайте також: Конституційна криза в Україні: ексголова КСУ назвав винних

Популярні відео

На запитання, як оцінює ситуацію Венеційська комісія, в.о. керівника САП відповів:

"Вони зазначають, що потрібно приймати законодавство і, відповідно, встановлювати цю відповідальність. Найкращий варіант – зробити це до кінця року, щоб з 1 січня у всіх посадовців настав такий обов’язок, відповідальність за неподання інформації".

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Читайте також: До будинку голови КСУ привезли шибеницю: подробиці та відео акції протесту

Раніше нардеп від фракції "Слуга народу" Мар'ян Заблоцький в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що скандал навколо КСУ міг бути спровокований на замовлення Росії.

Джерело Україна 24 Теги