Росія не зацікавлена в прогресі - учасник ТКГ про переговори щодо Донбасу

Кремль ухиляється від будь-яких конкретних рішень, заявив Сергій Гармаш

Росія не зацікавлена в прогресі - учасник ТКГ про переговори щодо Донбасу

Росія блокує переговори щодо Донбасу, оскільки не зацікавлена в проведенні нової зустрічі глав країн нормандської четвірки.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив член української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Сергій Гармаш, коментуючи відмову Росії брати участь у позачерговому засіданні ТКГ.

На запитання, що б дало Україні проведення такого засідання, Гармаш відповів:

"Для нас це важливо, тому що ми все-таки хочемо виконати наші зобов'язання, зокрема, взяті в Парижі 9 грудня минулого року. Але для цього нам потрібна можливість іншої сторони. Зі свого боку ми все виконали. Ми готові розвести сили й засоби на чотирьох ділянках, ми готові провести розмінування на 19 ділянках, ми відкрили два нових КПВВ, зобов'язання за якими ми на себе брали, готові навіть обговорювати й імплементувати формулу Штайнмаєра в українське законодавство. Ми відкрили два нових КПВВ, а та сторона їх не відкриває. Не можна сказати, що прогрес є, хоча домовленості є щодо всього. Щодо обміну ми подавали списки чотири рази, ми б його хотіли провести до кінця року. Та сторона все блокує".

Читайте також: Кравчук розповів про зустрічні вимоги Росії на переговорах щодо Донбасу

Популярні відео

На думку Гармаша, Росія зараз не зацікавлена ​​в прогресі в переговорах.

"Тоді буде сенс у новій нормандській зустрічі, а Росії невигідно їхати на цю зустріч. Тому вона робить все для того, щоб не зірвати переговори, але і не було конкретних рішень", - зазначив він.

Учасник ТКГ додав, що для України важлива підтримка західних партнерів, оскільки, "якщо у нас буде солідарний тиск, можна очікувати конкретних результатів".

"Зараз зовнішньополітична кон'юнктура на нашу користь, на нашу користь і ситуація на окупованих територіях. Лояльність населення до того режиму низька, все більше людей хочуть повернення статусу-кво на рівень 2014 року. Готовності Росії я зараз не бачу", - додав він.

Читайте також: "Ви маєте справу з терористами": Піонтковський назвав мету Путіна в Україні

Як відомо, 9 грудня закінчується термін торішніх паризьких домовленостей лідерів "нормандської четвірки". У зв'язку з цим Україна запропонувала до 9 грудня організувати позачергову зустріч ТКГ щодо Донбасу.

Раніше радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що Росія фактично визнала себе стороною конфлікту на Донбасі, і що тепер Захід може офіційно зафіксувати провину президента РФ Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги