"Росія поводиться дивно": Арестович розкрив деталі переговорів щодо Донбасу

Арестович відповів на звинувачення, що Україна нібито не виконує Мінські домовленості

"Росія поводиться дивно": Арестович розкрив деталі переговорів щодо Донбасу

На переговорах щодо Донбасу російська делегація проігнорувала пропозицію України провести позачергову зустріч Тристоронньої контактної групи до завершення терміну торішніх домовленостей лідерів "нормандської четвірки" в Парижі.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

На запитання, чи дійсно збирається ТКГ цього тижня, Арестович відповів:

"Ні. Відповіді від російської сторони немає, хоча і ми, і ОБСЄ прагнемо до проведення такої зустрічі... Ми будемо наполягати на цьому на черговому засіданні, яке буде наступного тижня".

Читайте також: Росія тримає паузу — Арестович розповів про складнощі в переговорах

Популярні відео

Радник української делегації додав, що "російська сторона поводиться дивно".

"Вони під час зустрічей поводяться дивно, дискутують доволі конструктивно наш план спільних кроків, подальше виконання, а потім вкидають у пресу заяви про те, що ми нібито зриваємо все це, не хочемо виконувати", - пояснив він.

Арестович також прокоментував звинувачення Росії, нібито Україна не виконує Мінські домовленості.

"У мене складається враження, що вони хочуть зробити трюк, який робили з адміністрацією Трампа - вийти на прямі перемовини з новою адміністрацією Байдена, минаючи Україну, Францію і Німеччину, й дезавуюючи нормандський і мінський формат. Ми, представники ОБСЄ, а також МЗС Франції та Німеччини кажемо про неприпустимість такого сценарію, що він не пройде. Ми звертаємо їхню увагу, що рішення, які були прийняті в нормандському форматі, зокрема паризькі домовленості, мають бути виконані", - сказав він.

Читайте також: "Людина-фейк": Герой України накинулася на Арестовича

Як відомо, 9 грудня закінчується термін торішніх паризьких домовленостей лідерів "нормандської четвірки". У зв'язку з цим Україна запропонувала до 9 грудня організувати позачергову зустріч ТКГ щодо Донбасу.

Раніше радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що Росія фактично визнала себе стороною конфлікту на Донбасі, і що тепер Захід може офіційно зафіксувати провину президента РФ Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги