Робимо перший крок — у Раді розповіли про плани з ліквідації політкризи

Депутатка Ольга Совгиря розповіла, які законопроєкти про боротьбу з корупцією розглянуть у Раді

Робимо перший крок — у Раді розповіли про плани з ліквідації політкризи

Як Верховна Рада збирається діяти для ліквідації кризи після рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства, розповіла депутатка від фракції "Слуга народу", представниця Ради в КСУ Ольга Совгиря в ефірі каналу "Україна 24".

"Буквально кілька хвилин тому викладений проєкт закону щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Ми очікуємо, що всі представники депутатських фракцій, які входили до робочої групи з напрацювання цього законопроєкту, підпишуть його. Це компромісний варіант, ми вийшли на узгоджені позиції, і сподіваюся, що він буде розглянутий Верховною Радою.

Зараз на Погоджувальній раді голова ВР озвучив позицію, що і законопроєкт, внесений президентом, і законопроєкт, зареєстрований робочою групою, будуть опрацьовані в профільному комітеті та, можливо, на їх основі буде подано третій варіант, який врахує особливості обох законопроєктів", — сказала вона.

Читайте також: Рада розгляне три законопроєкти про КСУ: нардеп розповів подробиці

Популярні відео

За словами Совгирі, необхідно ухвалити цей закон до кінця 2020 року.

"Важливо зареєструвати той законопроєкт, до якого у жодної фракції не буде зауважень. Це дозволить проголосувати законопроєкт за основу і в цілому і ухвалити його швидко. Якщо ж зауваження будуть, то процедура не може бути застосована, і доведеться голосувати в першому читанні, у другому читанні й таке інше.

Ми зараз робимо тільки перший крок, залишається ще багато роботи. Це стосується повернення електронного декларування, обсягу повноважень НАЗК і особливостей для суддів", — додала депутатка.

Читайте також: Без Росії не обійшлося – "слуга народу" про скандал з КСУ

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Джерело Україна 24 Теги