Україна почала жорстко говорити з Росією — учасник зустрічі ТКГ розповів деталі

Журналіст Сергій Гармаш розповів, які вимоги Україна висунула на переговорах

Україна почала жорстко говорити з Росією — учасник зустрічі ТКГ розповів деталі

Минулої середи 25 листопада відбулися перемовини Тристоронньої контактної групи. Про те, що на них обговорювалося, розповів представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі каналу "Україна 24".

"Ніхто Україні не ставив ультиматум, швидше Україна почала говорити жорсткою мовою з Росією. Швидше це ми принципово поставили питання... Російська сторона вже давно не ставить ніяких запитань про конституційні поправки. Тому що в Мінських домовленостях давно написано — конституційна реформа, в основі якої лежить децентралізація, з урахуванням особливостей самоврядування в ОРДЛО", — сказав він.

Читайте також: Росія сама нізвідки не йде — політолог назвав єдиний шлях України

Популярні відео

За словами Гармаша, динаміка переговорів рушила з мертвої точки.

"Зараз представники Росії від ОРДЛО висунули якийсь план, що до 2050 року вони хочуть отримати особливі повноваження. Але ми не беремо на обговорення документи, подані нелегітимним учасником процесу, вони не є стороною в ТКГ. Ми вимагали, щоб Росія взяла на себе відповідальність і подала цей план як план Росії.

Я вважаю, що ситуація не в глухому куті. Як можна говорити про глухий кут у мирному процесі, якщо у нас 6 років до цього нічого не відбувалося, а зараз хоча б щось відбувається. Найсуттєвіше зараз, що ми змінили тактику, ми стали жорсткішими в тому плані, що ми почали вимагати від Росії відповідальності за те, що відбувається", — сказав він.

Раніше голова української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук розповів про зустрічні вимоги Росії на переговорах.

Джерело Україна 24 Теги