Рада розгляне три законопроєкти про КСУ: нардеп розповів подробиці

Голова комітету з правоохоронної діяльності розповів, що придумали депутати, щоб обійти рішення КСУ

Рада розгляне три законопроєкти про КСУ: нардеп розповів подробиці

На розгляд Верховної Ради залишилося три законопроєкти, які стосуються Конституційного суду України. Про їхні нюанси розповів голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський в ефірі каналу "Україна 24".

"Один з них — про відновлення кримінальної відповідальності за брехню в декларації. Є різні концепції в цих законопроєктах. Була ідея, як спустити цю відповідальність на рівень адміністративної, на що натякав Конституційний суд, і про те, як відновити саме кримінальну відповідальність.

Робоча група прийшла до складного компромісу, що повинна бути все-таки кримінальна відповідальність за ці дії, але поріг цієї відповідальності має бути підвищений. Тобто поріг, де починається переслідування, і кримінальне провадження веде поліція і НАБУ, починається тільки з мільйона гривень умисної помилки в декларації. До мільйона гривень — це адміністративна відповідальність", — розповів він.

Читайте також: КСУ попросили скасувати карантин вихідного дня: в "Слузі народу" відреагували

За словами Монастирського, визначилися і ще з одним видом відповідальності, який повинен задовольнити вимоги всіх сторін.

"Також ми проговорили ідею про те, що неподання декларації повинно бути кримінальним проступком, а не злочином. Це буде міститися в Кримінальному кодексі, але передбачати меншу міру суспільної небезпеки, ніж злочин. Так, можливо, нам вдасться знайти в залі підтримку і людей, які виступають за дотримання рішення КС, і людей, які вважають, що за це повинна бути кримінальна відповідальність", — сказав депутат.

Читайте також: "Такий парламент не потрібен": Ляшко вважає, що депутати не вирішили проблему з КСУ

Також Монастирський розповів про питання повернення декларування.

"Щодо питання повернення самого декларування, це потрібно робити негайно, до 1 січня, щоб НАЗК отримало потрібні повноваження. Ми вже напрацювали законопроєкт, де основною дискусійною темою було декларування суддів. Ми визначилися з тим, що зараз немає іншого органу, крім НАЗК, який може провести перевірку. Але водночас ми передбачили цілу низку запобіжників, щоб запобігти втручанню НАЗК у діяльність суддів", — сказав він.

Раніше нардеп з фракції "Слуга народу" Мар'ян Заблоцький заявив, що політична криза в Україні, викликана рішенням Конституційного суду скасувати антикорупційну реформу, могла бути спровокована на замовлення Росії.

Джерело Україна 24 Теги