Закон про банки: в Раді знайшли спосіб обійти тисячі поправок

"Антиколомойський закон" може заблокувати парламент на кілька місяців

Закон про банки: в Раді знайшли спосіб обійти тисячі поправок

Верховна Рада України має можливість не розглядати окремо кожну з 16 тисяч поправок до законопроекту про націоналізовані і збанкрутілі банки, відомому як "антиколомойський закон".

Про це в ефірі "Україна 24" розповів народний депутат України з фракції "Голос" Ярослав Железняк. За його словами, парламент має інший шлях.

"Станом на ранок тільки 11 тис. правок було внесено до порівняльної таблиці (до законопроекту - ред.) і виглядає це так, що тільки завтра, швидше за все, в другій половині дня ми зможемо отримати версію порівняльної таблиці, де зведені всі 16 335 правок", - зазначив нардеп.

"Думаю, ми скористаємося регламентною можливістю - ст. 119 регламенту, пункт 3 - де є інший шлях розгляду, коли ви фактично не повинні розглядати всі ці правки, не хочу називати це спамом. Можна розглядати законопроект поблоково і погоджувати блок, і всі ці тисячі правок у даному блоці або автоматично прийняті, або відхилені. Приклади такі вже були - хвилин 15-20, і законопроект був розглянутий на комітеті", - пояснив він.

Нагадаємо, автор більшості правок в "антиколомойський закон" позафракційний нардеп Антон Поляков висунув три умови для розблокування роботи парламенту.

У свою чергу, політолог Олексій Якубін вважає, що рекордна кількість правок до законопроекту є прикладом "італійського страйку" у Верховній Раді.

Закон про банки назвали "антиколомойським", тому що він унеможливлює повернення державного ПриватБанку у власність Ігоря Коломойського.

Теги