Український посол про ноту від влади Лукашенка: Для мене це було трохи дивним

Посол України в Білорусі розповів про причини ноти від білоруської влади

Український посол про ноту від влади Лукашенка: Для мене це було трохи дивним

Послу України в Білорусі Ігорю Кизиму вручили ноту протесту через антибілоруські протести біля дипломатичних будівель Білорусі в Україні. Цю подію посол прокоментував в ефірі каналу "Україна 24".

"Взагалі-то, це нормальна подія, коли в однієї сторони є занепокоєння щодо дій іншої сторони. І це стосується дипломатичного представництва – такі виклики природна нормальна практика. Але, на жаль, склалося так, що мене в МЗС викликають лише для того, щоб вручити ноту протесту. Сьогодні нота була викликана тими подіями, які відбуваються в Києві зокрема. Тут треба орієнтуватися більше на коментар МЗС", — сказав він.

Читайте також: Лукашенко спробує передати владу, як Путін: озвучено несподіваний прогноз

Популярні відео

За словами Кизима, на акції протесту мають реагувати правоохоронці.

"Але питання дійсно полягає в тому, що, на думку білоруської сторони, ті акції, які проходять біля посольства Білорусі в Києві, несуть небезпеку і загрозу діяльності й дипломатичній місії, і співробітникам дипмісії. Для мене це було трохи дивним, оскільки я знаю, що у нас дипломатичні місії охороняються досить серйозно. Що стосується безпеки, я бачив там посилений кордон. У кожному випадку завжди реагують правоохоронні органи. Це нормальна практика.

Проблема в тому, що ті білоруси, які були змушені переїхати в Україну від переслідувань і жорстокого придушення акцій протестів, очевидно, що вони накопичили негатив стосовно білоруської влади, і таким чином вони проявляють його в Україні", — сказав він.

Раніше український дипломат, експосол України у США Олександр Моцик заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко став нелегітимним "президентом нон грата" у своїй державі.

Джерело Україна 24 Теги