Було багато ганебних явищ - віцеспікерка Ради про місцеві вибори та права жінок

Виборча квота для жінок спрацювала, заявила депутат

Було багато ганебних явищ - віцеспікерка Ради про місцеві вибори та права жінок

Віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про тему участі жінок у місцевих виборах 25 жовтня, яку обговорювали на IV українському жіночому конгресі «Від можливостей до реальних змін».

«Ми на нашому конгресі обговорюємо багато питань, які стосуються життєдіяльності людей, зокрема і наших жінок. Жінки становлять більше половини населення України. Ми б хотіли розуміти, що їхні інтереси рівно представлені в усіх галузях і економіки, і політичного життя. Ми підбиваємо підсумки виборів, які відбулися 25 жовтня, і ми стверджуємо, що виборча квота, яка була запропонована вперше, спрацювала в українських громадах», – заявила Кондратюк.

Читайте також: Другий тур виборів мерів: названі головні проблеми через карантин

Вона наголосила, що вперше багато жінок – понад 36% – будуть представлені в громадах та впливатимуть на рішення й життєдіяльність у цих громадах.

«Наші міжнародні партнери говорять і про багато ганебних явищ, з якими стикнулися жінки під час виборів: стереотипність, сексизм, недостатність коштів на ведення агітації. І навіть є таке явище, що жінки, які пройшли до місцевих рад, стикаються з тим, що деякі партії хочуть фактично зняти їх з депутатів, щоб прийшли інші депутати зі списку», - зазначила нардепка.  

Популярні відео

Читайте також: Політолог про нюанс місцевих виборів: "Це хтось зробив навмисно"

Нагадаємо, 22 листопада в 11 українських містах відбувся другий тур місцевих виборів. Це Львів, Бердянськ, Дніпро, Дрогобич, Полтава, Миколаїв, Слов'янськ, Нікополь, Рівне, Ужгород, Черкаси.

Джерело Україна 24 Теги