Без Росії не обійшлося – "слуга народу" про скандал з КСУ

Скандал навколо КСУ поставив під сумнів міжнародну фінансову допомогу Україні

Без Росії не обійшлося – "слуга народу" про скандал з КСУ

Політична криза в Україні, викликана рішенням Конституційного суду скасувати антикорупційну реформу, могла бути спровокована на замовлення Росії.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив нардеп з фракції "Слуга народу" Мар’ян Заблоцький.

Нардеп нагадав, що скандал навколо КСУ зіпсував відносини України з Міжнародним валютним фондом.

"Зараз у нас проблема – переконати МВФ, щоб вони вислали сюди місію і видали кошти. Тому що ви бачите, що дефіцит бюджету великий. Крім того, в бюджету є певна сезонність. Найбільше дефіцит проявляє себе саме в кінці року. У МВФ зараз чекають низки рішень, зокрема щодо КСУ. Вже є позитивні зсуви, адже МВФ був дещо засмучений тим, що поміняли голову НБУ. Але дуже позитивно було сприйнято, як відреагував президент на похабні рішення КСУ. Там чітко побачили, що у президента є прозахідна позиція у цьому питанні, зараз, принаймні, діалог відновлюється", - зазначив він.

Читайте також: Конституційна криза в Україні: ексглава КСУ назвав винних

Популярні відео

Заблоцький також заявив, що проросійські сили намагаються розхитувати Україну.

"В Україні є серйозна внутрішня боротьба. Іноді це відверто проросійські сили, часом навіть відверто на замовлення звідти (з Росії – ред.). І президент казав, що рішення КСУ було ззовні. Я так розумію, це був зовнішній вплив. Нас чітко розхитують певні внутрішньополітичні сили для того, щоб зривати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. Якщо ви подивитесь на голосування, які є у Раді, певні політсили не голосують ніколи за ратифікацію певних міжнародних договорів із західними інституціями", - сказав "слуга народу".

Читайте також: До будинку голови КСУ привезли шибеницю: подробиці та відео акції протесту

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції". У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги