Другий тур виборів мерів: названі головні проблеми через карантин

Коронавірус вплине на роботу виборчих комісій

Другий тур виборів мерів: названі головні проблеми через карантин

Організатори другого туру виборів мерів в Україні, який відбудеться 22 листопада, зіткнуться з суттєвими проблемами через карантин вихідного дня.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла координаторка громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

За її словами, на виборах очікуються "типові проблеми, які стосувалися і 15 листопада", а саме:

"Відсутність належної практики ідентифікації особи виборця, тому що діє масковий режим, часто члени комісії не перевіряють громадян. Перевіряють паспортні дані, звіряють зі списком, але не пропонують зняти маску для ідентифікації особи. Далі - видача бюлетеня без паспорта, що спостерігалося і 25 жовтня, і 15 листопада, коли члени виборчих комісій знають один одного і голосують на тій самій дільниці. Також виборці намагалися, і очевидно, що це не нова практика, голосувати за додатком "Дія" або закордонним паспортом. Ми все-таки рекомендуємо брати паспорт громадянина України".

Читайте також: Є два мери: експертка розповіла, де вже відомі результати місцевих виборів

Популярні відео

Також експертка вказала на проблему з обмежувальними заходами карантину і загальною статистикою захворюваності.

"Сьогодні майже 14 тис. осіб захворіли впродовж останньої доби. Це також впливає на явку і на роботу членів комісії, які, якщо зберуться в мінімальному складі, видаватимуть бюлетені по одному зі столу. Це неправильно, потрібно дві людини - одна встановлює особу, друга, контролюючи першу, видає бюлетень", - пояснила вона.

Читайте також: "В Україні дві реальності": експрем'єр про місцеві вибори

Нагадаємо, що 22 листопада мерів обиратимуть у містах: Дніпро, Кривий Ріг, Миколаїв, Слов'янськ, Дрогобич, Ужгород, Бровари, Полтава, Львів і Рівне.

Раніше політолог Вадим Карасьов розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", яка очікується явка у другому турі місцевих виборів 22 листопада.

Джерело Україна 24 Теги