Штат СБУ скоротять: у "Слузі народу" розповіли, хто піде

Мар'яна Безугла розповіла, якої діяльності не вистачає в Службі безпеки

Штат СБУ скоротять: у "Слузі народу" розповіли, хто піде

Штат Служби безпеки України хочуть скоротити майже на 40%. Про те, яких функцій не вистачає СБУ, розповіла народна депутатка від фракції "Слуга народу" Мар'яна Безугла.

"На жаль, в останні роки СБУ втратила свої первинні функції, менше третини співробітників займаються контррозвідкою. Але якщо розібрати тих, хто вважає, що він займається контррозвідкою, то таких людей буде ще менше. Спецслужби як такої у нас зараз не існує. Де-факто це правоохоронний орган, поліція номер два, яка займається розслідуванням кримінальних злочинів, порушеннями у сфері економіки, сфері госпдіяльності й т.ін. Зараз питання контррозвідки найбільш недооцінене", — заявила вона.

Читайте також: Скандал з "Укроборонпромом" - Найєм каже, що нове міністерство заважає

Популярні відео

Депутатка розповіла, кого саме збираються скорочувати.

"Якщо ми говоримо про скорочення, яке спроєктовано до першого читання, і питання граничної чисельності СБУ, то ми говоримо про скорочення саме штабних структур і департаментів, які не стосуються спецслужби як такої. Навіть якщо ви подивитесь на сайт СБУ, то понад 2/3 всього того, про що рапортується, не має відношення до контррозвідки. А контррозвідник може отримувати 9 тис. на місяць, як працювати з такою зарплатою?" — сказала вона.

Читайте також: Конституційна криза в Україні: ексголова КСУ назвав винних

Нагадаємо, народні депутати розробили проєкт закону про реформування Служби безпеки України, який передбачає скорочення штату СБУ на 37% - з 27 тисяч до 17 тисяч співробітників.

Джерело Україна 24 Теги