Росія тримає паузу — Арестович розповів про складнощі в переговорах

Олексій Арестович розповів, як тривають переговори щодо обміну полоненими з Росією

Росія тримає паузу — Арестович розповів про складнощі в переговорах

Точна дата обміну полоненими з Росією офіційно не встановлена, розповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи свою попередню заяву про те, що обмін може відбутися до 24 грудня.

"Давайте будемо точними: я про це не повідомляв (про терміни проведення засідання глав країн Нормандського формату - ред.), я повідомляв про те, що ми просимо Росію і наших посередників зустрітися до 24 грудня і просимо обміняти всіх полонених до цієї дати. Це пропозиція української сторони, яка була підтримана урядами Франції та Німеччини. Росією ця пропозиція не підтримана, вони тримають технічну паузу. Щодо обміну полоненими немає поки офіційних заяв", — сказав він.

Читайте також: Мирний план щодо Донбасу: дипломат назвав серйозну помилку України

Популярні відео

За словами Арестовича, українська сторона не веде прямих переговорів з представниками ОРДЛО.

"Російська сторона невідомим нам способом включила (до переговорної групи - ред.) представників ОРДЛО України, які перебувають на тимчасово непідконтрольній території. Я не знаю, хто ці люди, ми переважно говоримо з російськими представниками, людьми з російськими паспортами, які призначені президентом РФ. А, наприклад, те, що нам надсилають представники ОРДЛО з того боку, ми навіть не відкриваємо і не читаємо, тільки з росіянами", — заявив він.

Читайте також: "Людина-фейк": Герой України накинулася на Арестовича

Арестович також розповів, скільки людей є в списках полонених на обмін.

"Зараз в списках близько 100 осіб, це військовослужбовці, це представники ЗСУ і спецслужб, які потрапили в полон під час виконання бойових завдань, вони перші в черзі. Загальна кількість утримуваних більша, особливо якщо врахувати людей, які перебувають на території Росії, і кримських татар, які знаходяться на території окупованого Криму", — повідомив він.

Раніше військовий експерт Олег Жданов поставив під сумнів можливість провести обмін полоненими до 24 грудня.

Джерело Україна 24 Теги