Відновлюємо історичну справедливість — чиновник про важливе рішення влади

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко розповів, що громади зможуть робити з землями

Відновлюємо історичну справедливість — чиновник про важливе рішення влади

Голова Держгеокадастру Роман Лещенко в ефірі каналу "Україна 24" висловився про передачу земель об'єднаним територіальним громадам (ОТГ).

"Відновлюємо історичну справедливість. В новому адміністративному устрої нашої держави після місцевих виборів у нас сформовано 1469 ОТГ. І нова місцева влада отримає землі сільськогосподарського призначення по всій території України з державної в комунальну власність. Чиновники в Києві та областях більше не будуть розпоряджатися землями, тільки громада, тільки на місці буде відповідати, і рішення ухвалюватимуться колегіально депутатським корпусом ОТГ", — сказав він.

Читайте також: Громадам віддадуть ліси й ріки - новий законопроєкт про землю

Популярні відео

Лещенко розповів, як саме громади зможуть використовувати ці землі.

"Ми прописали чітко в законі, що землі державної та комунальної форм власності є об'єктом купівлі-продажу. Громади їх можуть здавати в оренду, продавати право безкоштовної приватизації для громадян. Громадяни можуть залучати нові інвестиційні проєкти, здійснювати детальне планування територій, розвивати загальну інфраструктуру, розширювати землекористування, бути повноцінними господарями.

Інвентаризація показала, що з 7-8 млн га, які ми планували передати, понад 5 млн перебувають у приватній власності. За 20 років чиновники виводили їх у приватну власність, не вели ніяких реєстрів, вводили в оману всю країну. До кінця року ми передамо всі землі та зареєструємо їх як комунальну власність ОТГ", — повідомив він.

Раніше Роман Лещенко розповідав, що зміниться після підписання президентом указу про передачу земель сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність.

Джерело Україна 24 Теги