КСУ показав вади – адвокатка про скандальне рішення суду

Говорити про те, що припинилася антикорупційна боротьба – дуже передчасно, заявила юристка

КСУ показав вади – адвокатка про скандальне рішення суду

Адвокатка, голова ГО «Громадський люстраційний комітет» Тетяна Козаченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла, скільки часу знадобиться для вирішення в юридичній площині кризи, яка виникла після скандального рішення КСУ.

«Перше, щодо часу вирішення конституційної кризи – це політичне, а не юридичне питання. Воно залежить від багатьох факторів – від дії Верховної Ради, які не можуть передбачити ані я, ані ви. По-друге, говорити про те, що припинилася антикорупційна боротьба – це дуже передчасно, бо боротьба з корупцією – це не лише стаття. Стаття (366-1 – ред.) існує багато років, і за ці роки немає вироків, за якими хоч один посадовець потрапив за ґрати. І це є відповідь на питання значущості цієї статті. Бо з 1000 справ, які були проведені, 900 справ закрилися просто через каяття або тому що змінилися обставини. Там лише виписували штрафи – все», - заявила Козаченко.

Читайте також: До будинку голови КСУ привезли шибеницю: подробиці та відео акції протесту

Популярні відео

Вона наголосила, що зазвичай проти тих посадовців, які мають проблемні декларації, вироків немає, їх не чіпають. А тих, кому треба «закрутити гайки», доводять до відповідальності, щоб відібрати їхні посади.

«У нас є інші величезні проблеми. Це корупція, хабарництво, розтрата майна, заволодіння коштами. І зараз говорять про те, що посадовці не здають декларації. КСУ показав вади статті, які можна виправити. Зокрема, вони показали, що не може виконавча влада контролювати судову владу. Але виконавча влада, починаючи з НАЗК, дуже швидко взяла під козирок виконання рішення КСУ не в той спосіб, в який рішення написано, а в той, який вигідний самій виконавчій владі, щоб сховати свої декларації», – зазначила адвокатка.

Читайте також: Квартирний скандал: суддя КСУ відмовляється покинути житло, виділене сиротам

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції". У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги