Карантин і допомога бізнесу: в "Слузі народу" прояснили долю важливих рішень Ради

Юрій Камельчук зазначив, що крапку в розгляді гучних законопроєктів ще не поставлено

Карантин і допомога бізнесу: в "Слузі народу" прояснили долю важливих рішень Ради

Народний депутат з фракції "Слуга народу" Юрій Камельчук в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував ситуацію з законопроєктами щодо карантину і підтримки бізнесу, які Верховна Рада розглядала на засіданні 17 листопада.

Коментуючи ухвалену Радою постанову, що зобов'язує Кабмін заздалегідь оголошувати про нові карантинні обмеження, Камельчук зазначив:

"Кабінет міністрів має розробити не просто механізм, згідно з яким буде вводити карантин, але й сам план того, як це буде компенсуватися тим, у кого настають збитки - чи це звичайні люди чи підприємці. Зрозуміло, що тиждень - це той мінімальний час, за який можна хоч якимось чином зібратися і бути готовим до закриття - попередити людей, попередити орендарів, провести переговори, продати залишки товарів, принаймні тих, що псуються, якщо ми говоримо про ресторани. Що стосується транспорту - зрозуміло, що так само люди зможуть собі наперед планувати й розуміти - в них вдається чи не вдається забезпечити себе та інших транспортом".

Читайте також: "Не найгірша біда": економіст розповів, чи можуть скасувати карантин вихідного дня

"Слуга народу" також пояснив, чому парламентарі не підтримали постанову про скасування карантину вихідного дня.

"Перед тим як перейти до голосування, були наради з фракцією і дійшли до спільного рішення, щоб надати Кабміну можливість показати результативність цього карантину. Насамперед виставляється на передній план цінність життя і здоров'я, якщо ми таким чином можемо повпливати на зменшення захворюваності й, відповідно, на збереження життя українців. Йде мова не тільки про "Слугу народу", це погодження між всіма фракціями. Після того як ми побачимо результат цього обмеження, ми приймемо рішення, що далі", - сказав він.

Популярні відео

Також нардеп прокоментував протести підприємців біля Ради через обов'язкове запровадження касових апаратів. Камельчук запевнив, що хоча депутати 17 листопада не підтримали рішення про відтермінування касових апаратів, "це не завершення історії".

"Так, не проголосували. Але не проголосували не за саму ідею відстрочення, а саме за ці версії законопроєктів, які є у Верховній Раді, тому що вони не отримали одностайної підтримки серед усіх фракцій. Ні версія без доопрацювання, ні з доопрацюванням не влаштовують усі сторони. Це не завершення історії й не трагедія для ФОПів. Робоча група напрацює за дуже короткий термін новий законопроєкт, який буде влаштовувати всіх. Впевнений, що голоси за це будуть", - заявив "слуга народу".

Раніше нардеп з фракції "Слуга народу" Олена Мошенець в ефірі телеканалу "Україна 24" назвала три причини не скасовувати карантин вихідного дня.

Джерело Україна 24 Теги