Конституційна криза в Україні: ексглава КСУ назвав винних

Конституційний суд переживає кризу легітимності, вважає Станіслав Шевчук

Конституційна криза в Україні: ексглава КСУ назвав винних

За рішення Конституційного суду України щодо скасування антикорупційної реформи несе відповідальність "вузька група товаришів" глави КСУ Олександра Тупицького.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній глава Конституційного суду Станіслав Шевчук.

Читайте також: До будинку голови КСУ привезли шибеницю: подробиці та відео акції протесту

На думку Шевчука, єдиний легітимний і прийнятний шлях розв'язання кризи довіри до Конституційного суду – відставка суддів КСУ, які підтримали скандальне рішення щодо антикорупційного законодавства.

"Криза легітимності - це чорна діра, в яку може увійти легітимність державних інституцій. Ті судді, які голосували за це останнє ганебне рішення про скасування антикорупційної реформи й щодо визнання діяльності НАЗК такою, що не відповідає Конституції, мають піти у відставку. Вузька група товаришів пана Тупицького, їх небагато, які власне зараз і домінують у Конституційному суді, і спричинили цю кризу", - наголосив ексглава КСУ.

Шевчук додав, що "у нормальній країні" ситуація має бути вирішена шляхом відставки суддів.

Популярні відео

Читайте також: Квартирний скандал: суддя КСУ відмовляється покинути житло, виділене сиротам

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції". У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги