"Незалежність судової гілки влади перетворила її на клан" — експерт про КСУ

Суспільство не тисне на судову владу, а намагається її контролювати

"Незалежність судової гілки влади перетворила її на клан" — експерт про КСУ

НАБУ і САП закрили 65 справ про недостовірне декларування через рішення КСУ. Голова громадської організації "Антикорупційний моніторинг" Дмитро Остапчук розповів в ефірі каналу "Україна 24", що відбувається у судовій гілці влади в Україні.

"У нас кожна гарна ідея, як то кажуть, через деякий час перетворюється на корупційну схему. І те, що ми зараз бачимо – ота незалежність судової гілки влади, яку ми зробили, вона фактично перетворила судову владу на клан, закритий клан, який не захищає інтереси громадян, а захищає інтереси членів свого клану й членів аналогічних кланів – держслужбовців, правоохоронних органів, прокуратури тощо. Саме зараз вони захищають інтереси свого клану", — заявив він.

Читайте також: Скандал з КСУ: в "Слузі народу" розповіли, що робитиме Рада

За словами Остапчука, суспільство намагається проконтролювати те, що відбувається.

"І це не тиск суспільства на судову гілку влади, а це намагання суспільства поставити судову владу з рейок владних інтересів на рейки відстоювання інтересів суспільства. Це не тиск на судову владу, а намагання суспільства її контролювати", — сказав він.

Читайте також: "Йдемо по замкнутому колу": у Зеленського назвали важливий нюанс у скандалі з КСУ

Популярні відео

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції". У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги