У "Слузі народу" назвали три способи допомогти підприємцям під час карантину

Євгенія Кравчук розповіла, скільки часу економіка України виходитиме з кризи

У "Слузі народу" назвали три способи допомогти підприємцям під час карантину

Народні депутати не підтримали постанову про скасування карантину вихідного дня. "За" проголосували лише 149 депутатів. Про доцільність карантину вихідного дня розповіла нардепка, заступниця голови фракції "Слуга народу" в Раді Євгенія Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

"Аргумент щодо карантину вихідного дня може бути лише один – це зменшення кількості хворих, яких ми фіксуємо щодня. І це ми зможемо побачити не менше як за тиждень, а то й два, коли хоч якийсь ефект буде. Я критикувала не раз сам підхід до цих обмежувальних заходів, коли працює громадський транспорт, великі супермаркети, а не працюють музеї, величезні простори, де можна дотримуватися соціальної дистанції. Зараз не працюють національні парки, їхня територія – це сотні гектарів, це відкрите повітря", — сказала вона. 

Читайте також: Це шлях до надзвичайного стану — ексгенпрокурор про дії місцевої влади

Тому, за словами Кравчук, депутати склали листа до прем'єр-міністра.

"Ми підготували листа (прем'єр-міністру — ред.) Шмигалю від нашого комітету, який опікується культурною галуззю, сферою гостинності, туризму. Будемо говорити про певні компенсаторні механізми та певний пріоритет цієї галузі на наступні роки у фінансуванні та державній підтримці. Бо ми підрахували, що галузь відкотилася по ВВП десь на 2010 рік. І кожні вихідні близько 500 млн туризм, готелі, ресторани, культурні заклади втрачають через обмежувальні заходи", — зазначила вона. 

Читайте також: Вплив однозначно буде — економіст розповів про збитки бізнесу через карантин

Нардепка розповіла, як ще допомогти людям, окрім звернень до уряду.

"Перше — переговори щодо оренди, бо є питання щодо звільнення від оренди у вихідні дні. Друге — це безвідсоткове кредитування під державні гарантії з можливою сплатою частини кредиту державою, якщо роботодавець не просто не звільняє працівників, а й створює робочі місця. Третє — це прямі компенсаторні механізми, це виплати зарплати для тих, хто не звільняє працівників і вони вимушено не працюють, і пріоритетизація цих галузей на наступні роки, бо виходити з кризи доведеться 2-3 роки мінімум", — сказала вона.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №4381, яка пропонує Кабміну скасувати карантин вихідного дня. У документі пропонується дозволити у вихідні дні роботу барів, кафе, ресторанів, ТРЦ, розважальних закладів тощо.

Раніше економіст Олег Пендзін розповів, чи можуть скасувати карантин вихідного дня.

Джерело Україна 24 Теги