Скандал з КСУ: в "Слузі народу" розповіли, що робитиме Рада

Нардепка прояснила долю численних законопроєктів про КСУ

Скандал з КСУ: в "Слузі народу" розповіли, що робитиме Рада

Верховна Рада може провести позачергове засідання для розгляду законопроєктів, спрямованих на розв'язання конституційної кризи, викликаної рішенням Конституційного суду скасувати деякі норми антикорупційного законодавства. 

Про  це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу" Марія Мезенцева.

"Технічно це може бути вирішено поточного тижня. Проголосувати в першому читанні за розкладом можемо вже цього тижня", - зазначила депутатка.

Читайте також: До будинку голови КСУ привезли шибеницю: подробиці та відео акції протесту

Популярні відео

Коментуючи засідання погоджувальної ради в понеділок, Мезенцева зауважила, що там, "на жаль, немає питань, які пов'язані з Конституційним судом, а саме тих законопроєктів, співавторами яких були і народні депутати, і один авторства президента України, окремо голів фракцій, спікера парламенту".

"Тому, на мою скромну оцінку, ми можемо все це побачити на позачерговому засіданні, яке може бути скликано будь-якого дня, наприклад з понеділка скликано на вівторок… Єдине, з чим пов'язують такі технічні вимоги, що ми не продовжуємо стандартно роботу після понеділка, а працюватимемо ще раз у позачергове засідання, саме через те, що кожен шостий нардеп зараз хворіє або перебуває в стані самоізоляції через підтверджені позитивні тести на COVID-19", - розповіла вона.

Читайте також: Скандал з КСУ: політолог запропонував три кроки для виходу з кризи

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції". У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги