У Зеленського назвали найгірший сценарій для КСУ

Федір Веніславський розповів, як парламент може відреагувати на шантаж від КСУ

У Зеленського назвали найгірший сценарій для КСУ

Про найгірший сценарій щодо діяльності Конституційного суду України після гучного скандалу розповів народний депутат від фракції "Слуга народу", представник президента в КСУ Федір Веніславський в ефірі каналу "Україна 24".

"Найгірший сценарій, який може бути, який я розглядаю – це якщо КСУ продовжить займатись антидержавницькою діяльністю. А зараз навіть якщо ми проаналізуємо деякі публічні виступи деяких суддів з приводу тих справ, які перебувають на розгляді КСУ – то вони вже натякають, фактично відбувається певний шантаж, що вони можуть нам поламати ті законодавчі акти, які ухвалила Верховна Рада і які забезпечують реформаторський напрямок розвитку України", — сказав він.

Читайте також: Скандал з КСУ: політолог запропонував три кроки для виходу з кризи

Веніславський розповів, як реагуватиме парламент, якщо КСУ й надалі опиратиметься.

"Якщо ми будемо бачити, що вже дійсно йде цілеспрямоване шкідництво з боку КСУ, то я думаю, що найгірший варіант – це ухвалення політико-правового рішення, а саме того закону, проєкт якого зареєстрував Зеленський в Раді. Я думаю, що якщо депутати побачать, що є дуже великі загрози від діяльності КСУ, то вони підтримають цей законопроєкт", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції". У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги