Скандал з КСУ: "слуга народу" розповіла, чим відповість Рада

Нардепи підготували низку законопроєктів

Скандал з КСУ: "слуга народу" розповіла, чим відповість Рада

У графіку роботи Верховної Ради на наступний тиждень можуть з'явитися законопроєкти щодо врегулювання конституційної кризи в Україні, яка виникла після рішення Конституційного суду скасувати деякі норми антикорупційного законодавства.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" заступниця голови парламентської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Читайте також: До будинку голови КСУ привезли шибеницю: подробиці та відео акції протесту

На запитання, чи буде Рада обговорювати проблему КСУ, Кравчук відповіла:

"У попередньому порядку денному роботи Ради немає до голосування жодних законопроєктів щодо КСУ, але це не означає, що вони не з’являться, наприклад, у понеділок. Буде погоджувальна рада – там мають бути виставлені пріоритети. Є законопроєкт Разумкова, він уже готовий до розгляду, він уже отримав схвальне рішення комітету антикорупційної політики, і вже розглянув альтернативний законопроєкт. Тобто якихось причин не розглядати немає. Хіба би пан Разумков наполягав, що він хотів би після одужання (від COVID-19 – ред.) сам його представити в Раді. Тут питання до нього".

Популярні відео

За словами "слуги народу", є законопроєкти, які подали багато депутатів з різних фракцій.

"Вони стосуються формату роботи КСУ, щоб, наприклад, змінити вимоги до прийняття рішень Великою палатою – з простої більшості (10 суддів) до 2/3 складу. Є ще інший законопроєкт. Вони ще не розглядалися по суті, але можуть бути розглянуті", - розповіла депутатка.

Читайте також: Скандал з КСУ: політолог запропонував три кроки для виходу з кризи

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції". У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

Джерело Україна 24 Теги