У Раді почався "італійський страйк" через закон про банки - політолог

Розгляд поправок до законопроекту може розтягнутися на кілька місяців

У Раді почався "італійський страйк" через закон про банки - політолог

Рекордна кількість правок до законопроекту про націоналізовані і збанкрутілі банки, відомого як "антиколомойський закон", є прикладом "італійського страйку" у Верховній Раді.

Про це розповів в ефірі "Україна 24" політолог Олексій Якубін.

"Є таке поняття італійський страйк - коли немає інших механізмів, до букви виконувати норми, які є. Тобто депутат має право відповідно до регламенту подавати нескінченну кількість правок. Формально він не порушує процедуру. Але ми розуміємо, що, по суті, коли вноситься така кількість правок - це насправді спроба впливу. Розглядати їх можна багато місяців", - пояснив Якубін.

"Голова парламенту може скористатися правом Ad hoc і наплювати на всі ці правки, але виникає питання, як відреагує МВФ, якщо цей закон буде проголосований таким чином. Були прецеденти - так званий "закон Колесніченка-Ківалова", який був скасований саме через те, що була обрана така процедура", - нагадав політолог.

Нагадаємо, в законопроект про націоналізовані і збанкрутілі банки, відомий як "антиколомойський закон", до другого читання внесено понад 13 тис. поправок.

Автор більшості правок позафракційний нардеп Антон Поляков висунув три умови для розблокування роботи парламенту.

Теги