Величезний прорив для України: прем'єр про важливу реформу

Денис Шмигаль розповів, в чому плюси децентралізації для українців

Величезний прорив для України: прем'єр про важливу реформу

Про хід децентралізації в Україні розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі каналу "Україна 24". Зокрема, він відповів на запитання ведучої про критику, що мери в регіонах беруть на себе багато повноважень.

"Реформа децентралізації — безсумнівно, одна з найуспішніших. Місцева влада в результаті цієї реформи стала як ніколи сильною. Місцеві громади отримали землю, гроші та повноваження, а разом з ними й відповідальність. Сьогодні все на місцях є. Два млн гектарів землі сільськогосподарського значення передали, 509 млрд - це розмір місцевих бюджетів у 2021 році. Вся повнота влади та відповідальність передана головам громад і обраним радам", — сказав він.

Читайте також: Громадам віддадуть ліси й ріки - новий законопроєкт про землю

За словами Шмигаля, громадянам стало простіше достукатися до влади.

"За великим рахунком, громади стали потужним інструментом з короткою відстанню до влади. Сьогодні кожен член громади знає, куди йти, щоб поставити незручні запитання. Кожен може прийти до обраного ним керівника, і той повинен відповісти на питання, тому що у нього є гроші і повноваження для управління процесами.

Реформа триває понад чотири роки, і у нас є приклади процвітаючих громад, і є приклади громад, де невдало велося управління, тому були обрані інші керівники, оскільки, якщо керівник не здатний вести справи, то його швидко змінять. На наступних виборах, а то і швидше", — сказав він.

Читайте також: Подивіться на Польщу: експрем'єр дав несподівану пораду щодо децентралізації

За словами прем'єра, в результаті децентралізації мери міст перестануть займатися політикою.

"Ця реформа — величезний прорив для України. Громади і люди оцінять це найближчим часом. Мери стануть відповідальними господарниками і перестануть займатися політикою, так як потрібно управляти господарством. Це найважливіший показник, за яким громада оцінюватиме ефективність місцевого менеджера, а не політика. А політики повинні залишитися на державному рівні, які формуватимуть політичні вектори", — сказав він.

Популярні відео

Раніше експрем’єр-міністр Арсеній Яценюк розповів, до яких небезпечних процесів можуть призвести місцеві вибори в Україні 25 жовтня.

Нагадаємо, в травні 2020 року Кабмін затвердив перспективні плани реформування громад для всіх областей України.

Джерело Україна 24 Теги