КСУ може порушити свій регламент - чиновник про розгляд гучного закону

За словами глави Держгеокадастру, "є незрозумілі рухи" у зв'язку з розглядом КСУ закону про землю

КСУ може порушити свій регламент - чиновник про розгляд гучного закону

У ніч на 31 березня Верховна Рада прийняла в другому читанні закон про запуск ринку землі, після чого 4 і 14 травня в Конституційний суд надійшли подання депутатів на предмет перевірки конституційності цього закону. КСУ об'єднав ці два звернення в одне провадження. 2 листопада в ЗМІ з'явилася інформація про те, що КСУ вирішив у терміновому порядку розглянути цей закон.

Ситуацію в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував глава Держгеокадастру, уповноважений президента із земельних питань Роман Лещенко. За його словами, рішення КСУ немає.

"По-перше, рішення КСУ ніякого немає, є певні незрозумілі рухи з порушенням регламенту КСУ, оскільки ще минулої п'ятниці взагалі не стояло питання розгляду земельного питання в порядку денному. У понеділок вранці за годину до початку розгляду вносилися зміни до порядку денного, і поставили питання про розгляд тлумачення норми Конституції про землю як основне національне багатство. Але ми про це дізналися вже постфактум, тому що потім відбулися незрозумілі інсинуації, перестав працювати сайт КСУ, і за фактом ми пів дня не розуміли, що відбувається, інформація йшла суперечлива", - сказав керівник Держгеокадастру.

Читайте також: Ризики величезні — економіст про розгляд у КСУ важливого закону

Популярні відео

Лещенко зазначив, що розгляд Конституційним судом цього закону порушує регламент самого КСУ.

"З одного боку, нам говорили, що законопроєкт 2178-10 буде розглядатися, і очевидно, що буде прийнято рішення, що він був прийнятий з порушенням регламенту Ради і буде скасований, хоча процес його розгляду самим КСУ порушує регламент КСУ. Але потім ми з'ясували інформацію, що закон 2178-10 не розглядатиметься, а розглядається лише питання щодо тлумачення норми Конституції про землю як основне національне багатство", - сказав чиновник.

За словами Лещенка, рішення не були прийняті. Суддя Ігор Сліденко, який надавав пояснення у цій справі, заявив, що йдеться тільки про тлумачення положень Конституції.

Читайте також: Російський шантаж - в "Слузі народу" прокоментували заяву глави КСУ

Нагадаємо, відповідно до закону, ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року. До 2023 року землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше 100 га землі в одні руки. З 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам-резидентам України (не більше 10 тис. га в одні руки). Чи продавати землю іноземцям, українці вирішать на референдумі. 28 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.

Джерело Україна 24 Теги