Російський шантаж - в "Слузі народу" прокоментували заяву глави КСУ

За словами депутата, в разі відмови суддів піти у відставку існує багато інших методів

Російський шантаж - в "Слузі народу" прокоментували заяву глави КСУ

Заява голови Конституційного суду про те, що переобрання складу КСУ може загрожувати територіальній цілісності України, є шантажем, спровокованим Росією.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив нардеп з фракції "Слуга народу" Віталій Безгін, коментуючи скандал з рішенням щодо антикорупційного законодавства.

"Мій підпис є під цим зверненням (до суддів КСУ про добровільну відставку - ред.). Я думаю, що це спроба найпростішим способом врегулювати цю штучно створену кризу, яка заснована на тому, що деякі рішення КСУ останнім часом мають ознаки антидержавного характеру. Думаю, щоб зараз не вступати в політико-правову полеміку, Рада прийняла рішення звернутися до суддів КСУ, щоб вони добровільно пішли у відставку", - сказав нардеп.

Читайте також: Україна на порозі серйозної кризи – політолог про скандальне рішення КСУ

За словами Безгіна, заява глави КСУ є шантажем парламенту.

"Водночас ми бачили заяву глави КСУ, яка свідчить про те, що перезавантаження Конституційного суду призведе до ризиків, пов'язаних з територіальною цілісністю. Думаю, що це прямий шантаж стосовно Верховної Ради, якісь загрози, швидше за все інспіровані маріонетками нашого північного сусіда", - сказав Безгін.

Читайте також: Зеленський хоче оновити КСУ — в "Слузі народу" назвали спосіб

Популярні відео

За словами нардепа, в разі відмови суддів піти у відставку передбачені інші методи.

"Зараз зареєстровано багато законопроєктів, які стосуються врегулювання цього питання. Зокрема, є законопроєкт Олександра Корнієнка про зміну кількості суддів для кворуму, є законопроєкти, що передбачають зміну бюджетного регулювання, є законопроєкт президента, який взагалі пропонує ліквідацію. Також є законопроєкти, що передбачають відновлення антикорупційних норм. Думаю, все це буде наслідком консенсусу між проукраїнськими фракціями і групами", - сказав депутат.

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

У відповідь президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ і скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції".

Джерело Україна 24 Теги