"Чия б мукала, а ваша мовчала": Кравчук та Власенко влаштували перепалку в ефірі

Каменем спотикання став розгляд мовного закону в Конституційному суді

"Чия б мукала, а ваша мовчала": Кравчук та Власенко влаштували перепалку в ефірі

Нардеп від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко та перший президент України, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук посперечалися під час ефіру на каналі "Україна 24".

Причиною стала репліка ведучого про те, що на 3 листопада в графіку Конституційного суду стоїть подання щодо мовного закону. Леонід Кравчук зазначив, що зараз не на часі засідати з приводу таких питань, Сергій Власенко заперечив.

Популярні відео

Сергій Власенко: Питання просте, хто знає, яке рішення ухвалить КСУ. А якщо КСУ скаже, що закон про функціонування української мови як державної є повністю конституційним, хто знає, яке буде рішення. Хтось зараз штучно розкручує ситуацію навколо КСУ з єдиною метою — отримати контроль над єдиним органом…

Леонід Кравчук: Я хочу своє слово сказати. Ніхто навколо нікого й нічого не розкручує. КСУ своїми діями створив таку ситуацію, яка призвела саме до такого розкручування реальної ситуації. Це перше, будь-яке питання, будь-яке питання…

Читайте також: КСУ порушив закони та Конституцію — Кравчук про гучний скандал

Сергій Власенко: Леоніде Макаровичу, якими діями, вони сказали… 

Леонід Кравчук: Я хочу закінчити. Будь-яке питання, яке виноситься у важкий час для України, а я вже казав, і не хочу повторюватися: питання мови та віри у будь-якому варіанті, навіть ідеальному, на що я ніколи не сподіваюсь, КСУ розгляне – це вже є вибух в Україні. І зараз, коли така ситуація в країні — війна, криза, корупція плюс коронавірус, додаємо свідомо, у багаття кидаємо гілки, для чого? І це робить КСУ, орган, який повинен стояти на сторожі найправильнішого, наймудрішого рішення.

Сергій Власенко: Ви вважаєте, що вони взагалі не повинні розглядати ці питання чи як?

Леонід Кравчук: Повинні, але це не сьогодні питання, це не сьогоднішнє питання.   

Сергій Власенко: Це подання не сьогоднішнє, так цьому поданню вже два роки, наскільки я знаю.

Леонід Кравчук: Хто не хоче, той не бачить, хто не хоче, той не чує. Ми бачимо, яка ситуація навколо КСУ. Чия б мукала, а ваша мовчала. Не їм зараз у такому кризовому становищі розглядати таке гостре питання. 

Сергій Власенко: Зверніть увагу, продовження розгляду справи, продовження.

Читайте також: Президент гасив вогонь — Кравчук про законопроєкт Зеленського

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Джерело Україна 24 Теги