КСУ порушив Конституцію — Кравчук про гучний скандал

Леонід Кравчук заявив, що Конституційний суд поставив країну в скрутне становище

КСУ порушив Конституцію — Кравчук про гучний скандал

Конституційний суд порушив Конституцію своїм рішенням щодо антикорупційного законодавства. Про це заявив перший президент України, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

"КСУ порушив сам Конституцію, порушив напрацювання, які були в конституційному процесі, і поставив Україну в надзвичайно складне становище. Виходить так, що КСУ може порушувати, а всі інші мають дивитися, як він порушує. КСУ, безумовно, порушив закони, Конституцію – він не міг діяти в такий спосіб. Я чув багато виступів відомих кваліфікованих людей: одні посилаються тільки на букву (закону – ред.), інші посилаються тільки на кроки, які суперечать самому конституційному процесу в Україні", — сказав він.

Читайте також: Президент гасив вогонь — Кравчук про законопроєкт Зеленського

Популярні відео

За словами Кравчука, потрібно детально розібратися в ситуації й терміново діяти. 

"В цьому питанні треба детально розібратися, не гарячкуючи та не переоцінюючи або недооцінюючи ті процеси, які відбуваються. А процеси надзвичайно складні. Українське суспільство діями КСУ поставлене в ситуацію, яка вимагає негайних конкретних дієвих кроків", — сказав він.

Читайте також: Зеленський робить правильно – ексголова КСУ про заяву Тупицького

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

У відповідь президент Володимир Зеленський зібрав термінове засідання РНБО, а пізніше подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду й скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції".

 
Джерело Україна 24 Теги