Скандальне рішення КСУ – нардеп запропонував три кроки у відповідь

Коментуючи ситуацію навколо КСУ, нардеп зазначив, що "не можна боротися з нежитем ядерним вибухом"

Скандальне рішення КСУ – нардеп запропонував три кроки у відповідь

Народний депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв в ефірі телеканалу "Україна 24" висловився проти розпуску Конституційного суду, який скасував низку положень антикорупційного законодавства. За його словами, негативні наслідки рішення КСУ можна подолати трьома кроками.

Коментуючи законопроєкт президента Володимира Зеленського про звільнення суддів КСУ, Соболєв зазначив, що "не можна боротися з нежитем ядерним вибухом".

"Тобто на будь-яке рішення КСУ не можна антиконституційно реагувати. Не можна розганяти КСУ в неконституційний спосіб", - наголосив він.

Популярні відео

Депутат пояснив, що можна зробити, щоб нівелювати наслідки рішення КСУ:

"Перший і найпростіший рецепт – повернути, згідно з рішенням судів, які вступили в законну силу, законного голову КСУ – Шевчука. Це людина зі світовим ім’ям. Якщо ми згадаємо, за що він був знятий, то це просто викликає сором. Друге – ті (судді КСУ – ред.), у кого є совість, повинні заявити про свою відставку. Третє – парламент повинен негайно, поточного тижня, винести відповідні рішення, які стосуються електронних декларацій, і виправити негайно ситуацію, яка стосується голосувань за тими тезами, які зараз скасовані".

Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

У відповідь президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду і скасувати відповідні зміни до закону "Про запобігання корупції".

Читайте також: Є лише один спосіб все виправити — "слуга народу" про скандальне рішення КСУ

Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що дію норм антикорупційного законодавства буде відновлено, попри рішення КСУ.

 
Джерело Україна 24 Теги