Починається політичний землетрус — політолог про скандал з КСУ

Володимир Фесенко розповів, чим може обернутися скандал з рішенням Конституційного суду

Починається політичний землетрус — політолог про скандал з КСУ

 Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про відновлення довіри до судочинства через скандальне рішення Конституційного суду щодо антикорупційного законодавства. Ситуацію прокоментував в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Володимир Фесенко.

"Є законопроєкт президента, є його намагання через Раду перезавантажити КСУ, але значна частина парламентарів, я так розумію, виступає проти цього. Хоча там теж різні думки будуть. По суті, боюся у нас починається свій землетрус, але політичний. Є ознаки, поки що попередні, опосередковані, що у нас може виникнути достатньо серйозна політико-правова криза.

В юридичному сенсі вона вже виникає, тому що формально припинити повноваження цього КСУ не можна, це виходить за рамки нашої класичної конституційної системи, і КСУ може не визнати це рішення. Хоча наша історія знає декілька випадків, коли виникали абсолютно нестандартні ситуації та доводилося ухвалювати так звані політико-правові рішення", — сказав він. 

Читайте також: Війна всіх проти всіх – експерт про наслідки скандального рішення КСУ

Популярні відео

Фесенко попередив, що в Україні може початися загострення політичної кризи.

"Зараз ситуація безпрецедентна. Є декілька варіантів – або президент знайде 226 голосів у Раді, криза продовжиться, але тоді почнеться процес перезавантаження; а якщо не проголосують цей законопроєкт, то криза може загостритись", — сказав політолог.

Читайте також: Всі ключові реформи під загрозою — міністр Малюська про рішення КСУ

Нагадаємо, КСУ 27 жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних у декларації (стаття 366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони України через рішення Конституційного суду.

29 жовтня президент вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду.