Війна всіх проти всіх – експерт про наслідки скандального рішення КСУ

Богдан Бондаренко розповів про те, чи потрібно голосувати за законопроєкт президента Зеленського

Війна всіх проти всіх – експерт про наслідки скандального рішення КСУ

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про відновлення довіри до судочинства. Це сталося після рішення Конституційного суду щодо антикорупційного законодавства.

Що станеться, якщо нардепи проголосують за цей проєкт, розповів політичний експерт Богдан Бондаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо цей законопроєкт проголосують, він не тільки в конституційній системі, він у всій системі органів державної влади запровадить колапс. Цей законопроєкт не можна голосувати у жодному разі. Бажано його навіть не ставити на голосування, а ще краще – щоб президент зрозумів, що він робить, і відкликав цей законопроєкт", — сказав він. 

Читайте також: Всі ключові реформи під загрозою — міністр Малюська про рішення КСУ

Популярні відео

Експерт пояснив, чому законопроєкт президента є неприйнятним.

"Суть у тому, що голосувати за нього 226 голосами не можна. Судді КСУ призначаються і звільняються з посади у чітко встановленому порядку, який передбачений Конституцією і законами. Не можна зносити весь склад КСУ, тому що так захотів президент, тому що не подобається рішення. Якщо таке відбудеться, то це закінчиться війною всіх проти всіх. Вона вже спостерігається. КСУ не визнає рішення парламенту, тому що воно буде апріорі неконституційним. І що далі?" — сказав він.

Читайте також: "Гарна прочуханка": юрист назвав важливий нюанс у скандалі з суддями КСУ

Нагадаємо, КСУ 27 ​​жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення неправдивих даних у декларації (стаття 366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони України через рішення Конституційного суду.

29 жовтня президент вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду.

Джерело Україна 24 Теги