Є лише один спосіб все виправити — "слуга народу" про скандальне рішення КСУ

Нардепка Ольга Совгиря розповіла, що не так з рішенням Конституційного суду

Є лише один спосіб все виправити — "слуга народу" про скандальне рішення КСУ

Є тільки один спосіб виправити скандальне рішення Конституційного суду України про електронне декларування. Про це заявила в ефірі каналу "Україна 24" нардепка ("Слуга народу"), представниця Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря.

"Виправити рішення КСУ можна єдиним шляхом — через законодавчу ініціативу й прийняття нового закону, який усуне прогалини, що виникли через це рішення. Наскільки мені відомо, такий закон вже опрацьовується в Офісі президента із залученням експертів", — сказала вона.

Читайте також: У Зеленського пояснили, що робитиме президент з рішенням КСУ

Популярні відео

Депутатка розповіла, чому не згодна з тим, що покарання для корупціонерів у КСУ визнали дуже жорстким.

"Я хочу висловити свою незгоду з позицією Конституційного суду, тому що я вважаю, що вибір міри відповідальності за відповідне правопорушення - це сфера виключних повноважень Верховної Ради України. Це визначено 85 статтею Конституції, і саме парламент вирішує, які правопорушення є злочинами, а які — адміністративними порушеннями. Тому я думаю, що якщо буде політична воля парламенту, відповідна норма буде відновлена ​​в Кримінальному кодексі.

Щодо позиції КСУ про особливості залучення до відповідальності суддів за корупцію, певна логіка в цьому є, тому що порядок притягнення суддів до відповідальності — це одна з гарантій їхньої незалежності. Тому, можливо, тут варто розробити порядок, який би передбачав залучення до цього процесу інших органів, ніж було передбачено раніше. Можливо, Вища рада правосуддя, Рада суддів тощо", — сказала вона.

Читайте також: Нас хочуть відкинути на 10 років назад — радник Єрмака про рішення КСУ

Нагадаємо, КСУ 27 ​​жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення неправдивих даних у декларації (ст.366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони України через рішення Конституційного суду.

Джерело Україна 24 Теги