У Зеленського пояснили, що робитиме президент з рішенням КСУ

Михайло Подоляк вважає, що потрібні інші закони, що регламентують роботу КСУ

У Зеленського пояснили, що робитиме президент з рішенням КСУ

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, яким чином Володимир Зеленський може діяти щодо рішення Конституційного суду про скасування системи електронного декларування.

"...Президент нетерпимий до проявів корупції як такої. Відповідно, коли КСУ з якоїсь причини, ми поки не будемо розбирати цю причину, тому що поки йде формат діалогу, діалогу в суспільстві, ми намагаємося зрозуміти причини, що спонукали в такому екстремальному, екстреному режимі КСУ ухвалити дане рішення, яке явно йде всупереч з очікуваннями суспільства. Так ось, президент повинен відреагувати на те, що провокує суспільство на протестні настрої, на масові протестні настрої. Більш того, те, що повертає нас назад, туди, звідки ми вже пішли", - сказав радник.

Читайте також: Йдеться про втрату не лише безвізу – у Раді розкритикували рішення КСУ

Популярні відео

За словами Подоляка, засідання РНБО в такому випадку виправдано.

"Логіка президента дуже проста. Він зобов'язаний зібрати, коли виникають такі ризики для національної безпеки, РНБО в широкому складі й обговорити... На цьому засіданні має бути дана політико-правова оцінка того, що робить КСУ", - сказав Подоляк.

Радник керівника Офісу президента зазначив, що президент може використовувати кілька інструментів.

"Після цього у президента є такі інструменти. Перший інструмент - це пакетні законопроєкти, які зможуть внести зміни в ті закони, які послужили базою для рішення КСУ, і повернути електронне декларування для чиновників будь-якого рангу. Другий напрямок - КСУ, який приймає подібні рішення, які є провокаційними по своїй суті, і створює в суспільстві атмосферу певної недовіри державі як інституту, з яким суспільство домовилося про нові правила гри, то відповідно необхідно реформування КСУ як такого. Тобто нам потрібні інші закони, що регламентують роботу КСУ", - сказав Подоляк.

Читайте також: Це цілеспрямована акція підриву — віцепрем'єрка про скандальне рішення КСУ

Разом з тим він назвав ситуацію "практично безвихідною".

"На сьогоднішній день, якщо ми бачимо, що КСУ ухвалює якісь дивні рішення, й ці рішення можуть мати конфлікт інтересів, тобто вони, наприклад, приймаються в інтересах якоїсь політичної групи або окремих суб'єктів, то відправити у відставку суддю КСУ можна тільки рішенням самого КСУ двома третинами голосів. Це практично безвихідна ситуація", - сказав радник.

Нагадаємо, Михайло Подоляк також повідомив каналу "Україна 24", що найближчим часом електронне декларування буде повернуто.

Джерело Україна 24 Теги