Нас хочуть відкинути на 10 років назад — радник Єрмака про рішення КСУ

Михайло Подоляк розповів про обговорення дій Конституційного суду в РНБО

Нас хочуть відкинути на 10 років назад — радник Єрмака про рішення КСУ

Рада національної безпеки України вирішує, що робити з Конституційним судом, який викликав хвилю критики своїм рішенням про електронні декларації чиновників. Про це каналу "Україна 24" повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

"Напрямок, який зараз обговорюється в рамках засідання РНБО — це що робити з КСУ, який поводиться таким чином, що практично нехтує громадським консенсусом. Тобто існує консенсус про те, як ми ставимося до корупції, а КСУ цим нехтує", — заявив він.

Читайте також: "Електронне декларування скоро повернемо": радник голови ОП повідомив деталі

Подоляк зазначив одну важливу проблему зі складом Конституційного суду.

"Тут би я підкреслив ще одну особливість. Ми тільки зараз підходимо до розуміння, що склад даного КСУ, його регламентує законодавча база, за якою він працює — все це має відношення до минулих президентів. Тобто всі, по суті, члени цього суду були обрані за каденції двох попередніх президентів — Януковича і Порошенка. тобто ці судді вихідці з того часу. Безумовно, можливо, у них є якась зацікавленість відкинути нас в історичному періоді на 5-10 років тому", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Йдеться про втрату не лише безвізу – у Раді розкритикували рішення КСУ

Нагадаємо, КСУ 27 ​​жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларації (ст. 366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони України через рішення Конституційного суду.

Джерело Україна 24 Теги