"Електронне декларування скоро повернемо": радник голови ОП повідомив деталі

Михайло Подоляк запевнив, що електронне декларування — це частина договору влади з суспільством

"Електронне декларування скоро повернемо": радник голови ОП повідомив деталі

Найближчим часом електронне декларування, скасоване рішенням Конституційного суду, буде повернуто.

Про це каналу "Україна 24" повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

"Президент дуже жорстко налаштований щодо цієї ситуації. Це криза, яка повинна отримати відповідне вирішення. Тому що для нас ця ситуація є неприйнятною за кількома параметрами. Один з них — це те, що було прийнято рішення про певну архітектуру суспільства, був підписаний неформальний договір між суспільством і державою про те, що ми нетерпимо ставимося до будь-яких проявів топ-корупції, на будь-якому рівні у владній вертикалі", - сказав він.

Читайте також: Йдеться про втрату не лише безвізу – у Раді розкритикували рішення КСУ

Подоляк зазначив, що е-декларації можна було б відрегулювати законодавчо, але не можна скасовувати.

"Відповідно, закінчилися місцеві вибори, і ми отримуємо ескалацію на тій лінії, на якій ніхто не очікував. У цьому випадку КСУ ухвалює дивне, м'яко кажучи, рішення, яке практично анулює нам роботу попередніх п'яти років. Безумовно, я б підкреслив, що якісь, можливо, нюанси, що стосуються електронного декларування мали місце, але ці окремі положення можна було регулювати додатковими внесеннями правок до існуючих законів, але точно не скасуванням самого поняття "прозора декларація", — сказав він.

Читайте також: Це цілеспрямована акція підриву — віцепрем'єрка про скандальне рішення КСУ

Популярні відео

За словами радника голови ОП, електронне декларування буде повернуто в будь-якому випадку, зараз опрацьовуються різні сценарії.

"Нині РНБО під егідою президента проводить своє засідання. На цьому засіданні вони намагаються виробити кілька логістичних сценаріїв, за якими рухатиметься країна в цьому випадку, тому що цей кейс вимагає системного вирішення. Системне рішення може бути одне — ми повертаємо обов'язково, і президент вже про це сказав, і обов'язково повернемо електронне декларування для всіх видів чиновників. Це буде зроблено буквально найближчим часом", — сказав він.

Читайте також: Одіозне рішення КСУ - політолог пояснив, чому декларації можуть бути нецікаві людям

Нагадаємо, КСУ 27 жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларації (ст.366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони України через рішення Конституційного суду.

Джерело Україна 24 Теги