Йдеться про втрату не лише безвізу – у Раді розкритикували рішення КСУ

Я це називаю сьогодні європейською деінтеграцією, заявила нардепка

Йдеться про втрату не лише безвізу – у Раді розкритикували рішення КСУ

Народна депутатка, голова комітету Верховної Ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу «Україна 24» розкритикувала рішення Конституційного суду про скасування кримінальної відповідальності за внесення неправдивої інформації в декларації.

«Зараз ми бачимо абсолютно чіткі сигнали, хоч поки й неформальні, з боку Євросоюзу про те, що це може стати приводом запуску механізму призупинення безвізу для України. Я точно розумію, що йдеться не лише про безвіз і не тільки про фінансову допомогу від ЄС. Але й про наші можливості перегляду угоди про асоціацію на вигідних умовах для української зміненої економіки за останні 10 років. Це насправді взагалі загроза нашій європейській інтеграції як такій. Я це називаю сьогодні європейською деінтеграцією – те, що відбувається в країні. Я думаю, що президент має розбиратися з тим, хто проявив таку готовність до неприйнятного рішення КСУ», - заявила нардепка.   

Читайте також: Це ганьба і не піддається логіці - "слуга народу" про скандальне рішення КСУ

Популярні відео

Вона також розповіла, що треба зробити, щоб повернути все, попри те, що рішення КСУ не підлягає оскарженню.

«Найшвидше і найефективніше було б - внести законопроєкт від президента України. Це найшвидший шлях його як суб’єкта законодавчої ініціативи. Наша фракція «Європейська солідарність» теж почала працювати над пропозиціями щодо такого законопроєкту. У співпраці з громадськими організаціями та нашими партнерами, які знають, як це відбувається у них, ми всі спільно можемо напрацювати такий документ, який дозволить відкрити декларації, дозволить НАЗК й надалі контролювати і моніторити спосіб життя можновладців тощо», - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Скандальне рішення КСУ: експрем'єр пояснив, як врятувати електронне декларування

Нагадаємо, КСУ 27 ​​жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення неправдивих даних у декларації (ст.366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Президент Володимир Зеленський скликає екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони України через рішення Конституційного суду.