Це цілеспрямована акція підриву — віцепрем'єрка про скандальне рішення КСУ

Ольга Стефанишина розповіла, чи будуть переговори з приводу тимчасового зупинення безвізу

Це цілеспрямована акція підриву — віцепрем'єрка про скандальне рішення КСУ

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в ефірі каналу "Україна 24" прокоментувала загрозу припинення безвізу з ЄС через рішення Конституційного суду про скасування системи електронного декларування.

"Звичайно, це шок. Але потрібно згадати, що група депутатів подала звернення в КС стосовно всіх законодавчих змін, що стосуються антикорупційних інституцій. І ми розуміємо, що це була цілеспрямована акція підриву всієї антикорупційної структури", — сказала вона.

Читайте також: Це ганьба і не піддається логіці - "слуга народу" про скандальне рішення КСУ

Стефанишина заявила, що прямі переговори про скасування безвізового режиму малоймовірні.

"Я впевнена, що ми не дійдемо до прямих переговорів з ЄС щодо зриву або припинення безвізу. Тому що сьогодні президент, уряд і парламент націлені на те, щоб невідкладно знайти рішення про внесення змін до законодавства щодо відновлення діяльності антикорупційних органів, налагодження ще більш ефективної діяльності та розблокування тих питань, які стосуються забезпечення місцевих виборів", — сказала вона.

Читайте також: Україна може втратити безвіз і гроші МВФ - експерт про гучне рішення КСУ

Популярні відео

Віцепрем'єрка запевнила, що ситуація буде обговорюватися із західними партнерами та експертами.

"Комунікація відбувається постійно, на всіх рівнях проходитимуть зустрічі дипломатичного корпусу. Сьогодні наше завдання - домовитися з європейськими партнерами про залучення критичної маси експертів, які допоможуть нам знайти прийнятні рішення для збереження тих цінностей, що закладені в антикорупційну реформу, узгодження антикорупційної стратегії, напрацювання рішень з міжнародними партнерами, оскільки йдеться не тільки про конкретні зміни законодавства, але й про відданість України верховенству права і демократичному розвитку", — сказала вона.

Читайте також: Скандальне рішення КСУ: експрем'єр пояснив, як врятувати електронне декларування

Нагадаємо, КСУ 27 ​​жовтня скасував кримінальну відповідальність за внесення неправдивих даних у декларації (ст.366-1 КК передбачає штраф або до 2 років позбавлення волі).

Президент Володимир Зеленський скликає екстрене засідання Ради національної безпеки та оборони України через рішення Конституційного суду.

 
Джерело Україна 24 Теги