"Я не просто спікер": Арестович пояснив, що робитиме в групі щодо Донбасу

За словами новопризначеного спікера, він погодився на цю посаду, оскільки переконався, що "національні інтереси захищені надійно"

"Я не просто спікер": Арестович пояснив, що робитиме в групі щодо Донбасу

Блогер і військовий оглядач Олексій Арестович призначений радником української делегації в Тристоронній контактній групі. В ефірі каналу "Україна 24" новопризначений спікер розповів про те, як він вирішив обійняти цю посаду і над чим працюватиме.

"У мене головна осторога була з приводу того, яку політику проводить українська делегація і чи надійно захищені національні інтереси України. Коли я у всьому переконався, я погодився. Я давно спостерігав за цим, не менше двох - трьох місяців, взяв участь у засіданні декількох підгруп. Мені стало зрозуміло, що національні інтереси захищені надійно, крім того, участь у цій делегації - це другий фронт війни за Україну, який ведеться дипломатичними засобами", - розповів Арестович.

Читайте також: Лубківський зробив заяву щодо своєї участі в ТКГ щодо Донбасу

Популярні відео

Він пояснив, яку роботу вестиме на цій посаді.

"Завдання які? Громадяни України, ЗМІ, міжнародні партнери повинні бути своєчасно повідомлені про те, що відбувається, про цілі нашої політики та шляхи їх досягнення. Росіяни постійно випереджали нас у трактуваннях того, про що домовилися, а ми намагалися їх наздогнати впродовж трьох - чотирьох діб, що було нам не на користь. Для того, щоб виправити цю ситуацію, я і погодився взяти на себе цей напрямок. Підкреслюю, що я не просто спікер, я радник з інформаційної політики, тобто ухвалюю рішення, що стосуються комунікації" , - сказав спікер.

Читайте також: "Це самогубство": міністр пояснив, чи відмовиться Україна від Мінських угод

Арестович зазначив, що питання обміну полоненими поки "поставлене на паузу".

"Зараз це питання поставлене на паузу і обговорюватиметься після подання українською стороною плану дій. До плану дій, де будуть, зокрема, і пропозиції щодо обміну, вирішили поставити на паузу, на тиждень, тому що є зауваження з нашого боку, вони будуть прописані, ми будемо просити, щоб їх враховували. Потім знову почнуться консультації в рамках групи з гуманітарних питань", - сказав Арестович.

На його думку, альтернативи Мінським домовленостям не існує.

"Можу сказати як військовий оглядач. Особисто я говорю наступне: на жаль, альтернативи Мінським домовленостями немає. Це домовленості, які були узгоджені Радою безпеки ООН, це підстави для збереження санкції для Росії зокрема, це надання Україні міжнародної, зокрема і військової, допомоги. Відмовлятися було б нерозумно і ризиковано, ми повинні вести себе як держава", - сказав Арестович.

Нагадаємо, раніше експосол України, дипломат Маркіян Лубківський, кандидатура якого обговорювалася в ЗМІ, відмовився обійняти посаду спікера української делегації в Тристоронній контактній групі.

Джерело Україна 24 Теги