"Угорщина завжди так реагує": в "Слузі народу" розповіли про дипломатичний скандал

Україна заборонила в'їзд двом дипломатам, Угорщина назвала "це жалюгідним кроком"

"Угорщина завжди так реагує": в "Слузі народу" розповіли про дипломатичний скандал

25 жовтня, в день місцевих виборах в Україні, на Закарпатті угорська сторона агітувала за Товариство угорської культури Закарпаття. МЗС України вручив Угорщині ноту протесту і заборонив в'їзд в країну двом дипломатам.

Нардепка від фракції "Слуга народу", член комітету з питань інтеграції з ЄС Марія Мезенцева в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, чи загрожує дипломатичний скандал євроінтеграційному курсу України.

"У нас шириться скандал за скандалом, незважаючи на те, що на цих виборах кількість порушень була найнижчою. Проте в міжнародному просторі у нас розгортається дуже цікава ситуація з Угорщиною. Вже є офіційна позиція МЗС. Хочу зазначити, що дійсно були порушення двох статей законодавства України про місцеві вибори - це агітація в день тиші і другий момент - заборона такої агітації якраз іноземним громадянам, що ми і побачили. Реакція була своєчасною і адекватною", - сказала нардепка.

Читайте також: Сусід України грає на руку Росії - міжнародник про складні відносини двох країн

Популярні відео

За словами Мезенцевої, з боку Угорщини як члена ЄС поки не було офіційних заяв.

"Якщо дивитися на реакцію угорської сторони, вона очікувана, вони завжди так реагують на наші кроки. Якщо дивитися на реакцію Угорщини як члена Європейського союзу, як однієї з країн, які повинні в консенсусі голосувати, наприклад, за чотири пакети санкцій проти Росії, - Угорщина на останніх таких голосуваннях нас підтримувала, і ніяких офіційних заяв про зміну такого курсу немає", - сказала Мезенцева.

За словами депутатки, європейські чиновники вважають, що скандал не повинен впливати на відносини України та ЄС.

"Проте речник Єврокомісії наполягав на тому, що це двосторонні відносини, і вони не повинні впливати на загальний стан справ між Україною та ЄС, оскільки у багатьох ЗМІ йдеться про те, що саме така ситуація може критично позначитися на нашому євроінтеграційному курсі", - сказала Мезенцева.

Читайте також: Нехай вирішують історики - Зеленський про важливий крок у відносинах з Польщею

Відзначимо, що після заборони в'їзду дипломатам міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав "жалюгідним і безглуздим" це рішення. Сійярто вважає заборону сигналом того, що Україна "відмовляється від підтримки Угорщиною її зусиль з євроатлантичної інтеграції".

Джерело Україна 24 Теги