"Це самогубство": міністр пояснив, чи відмовиться Україна від Мінських угод

Олексій Резніков розповів, які кроки вдалося реалізувати в рамках "Мінська"

"Це самогубство": міністр пояснив, чи відмовиться Україна від Мінських угод

Якщо Україна в односторонньому порядку спробує відмовитися від Мінських домовленостей, це буде для неї "самогубством".

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, коментуючи неефективність Мінських угод і неможливість виконати їх на 100%.

На запитання, чому президент Володимир Зеленський не відмовиться від "Мінська", якщо його не можна виконати, Резніков відповів:

"Відмовлятися від "Мінська" в односторонньому порядку – це є самогубством. Тому що є політико-дипломатичні домовленості чотирьох країн: Німеччини, Франції, України й Росії. На сьогоднішній день... лідери "нормандського формату" зустрілися минулого року 9 грудня в Парижі й домовилися про певні речі, які можна виконати, продемонструвавши, що "Мінськ" може жити".

Читайте також: Опитування Зеленського: міністр пояснив, чому українці не підтримали одне з питань

Популярні відео

Віцепрем’єр зазначив, що з моменту зустрічі в Парижі на Донбасі були вжиті заходи щодо мирного врегулювання:

"Розведення в трьох місцях відбулося; продовження декількох етапів звільнення утримуваних осіб відбулося; відкриття двох нових КПВВ, які мають гуманітарний характер. 10 листопада ми будемо готові відкрити одночасно в Золотому і в Щасті два нові КПВВ; режим припинення вогню; знаходження та обговорення нових локацій щодо гуманітарного розмінування".

За його словами, майже по всіх пунктах Парижу йде виконання Мінських угод.

"Якщо у Росії залишиться політична воля на те, що вони насправді готові вийти з Донбасу, "Мінськ" можна виконати. Немає жодної проблеми сісти на рівні лідерів "нормандського формату" й переглянути "Мінськ" - чесно сказати: тут він працює, тут може спрацювати, тут ніколи не спрацює, давайте в спокійному режимі перепишемо", - заявив міністр.

Читайте також: Скасування виборів на Донбасі: міністр назвав причину

Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24" також заявив, що Мінські угоди неможливо виконати на 100%.

Джерело Україна 24 Теги