"Потрібен електронний протокол": у ЦВК пояснили причину черг з протоколами

Представники виборчих дільниць стоять у чергах, щоб здати протоколи

"Потрібен електронний протокол": у ЦВК пояснили причину черг з протоколами

Після місцевих виборів в Україні перед територіальними виборчими комісіями утворилися черги з представників дільниць, які стоять, щоб здати протоколи. Причини пояснив в ефірі каналу "Україна 24" член Центральної виборчої комісії Андрій Гевко.

"Безперечно, ті черги, які ми зараз спостерігаємо біля ТВК, однозначно пов’язані, в тому числі із новою виборчою системою, оскільки ТВК при прийнятті протоколів повинні вивірити всі цифри, а цифр стало набагато більше. У деяких протоколах, наприклад, ми маємо 300-400 кандидатів, і всі контрольні звірки по кожній партії повинні ТВК здійснити, щоб далі опрацьовувати та встановлювати результати. 

Є час до 6 листопада у ТВК для встановлення результатів виборів. Думаю, до цього часу ми точно впораємось. Насправді зараз ця доба й наступна є найгарячішими, оскільки це пов’язано з прийняттям документів від ДВК і також фізичною втомою після 25 жовтня", — сказав він.

Читайте також: Вибори дуже строкаті — політолог прокоментував результати голосування

Популярні відео

Гевко пояснив, що потрібно зробити, щоб полегшити ситуацію.

"Якщо говорити, що можна з цим зробити – безперечно, треба працювати над електронним протоколом. Такі напрацювання десь вже в нас були, але на цей рік не було виділено фінансування щодо модернізації нашої інформаційно-аналітичної системи "Вибори". Тому ми маємо те, що зараз маємо", — сказав він.

Раніше кореспондент телеканалу "Україна 24" розповів, як відбувається підрахунок голосів після виборів у Києві.

 
Джерело Україна 24 Теги