Вибори дуже строкаті — політолог прокоментував результати голосування

Володимир Фесенко назвав головну складність місцевих виборів і розповів, якими тепер будуть місцеві ради

Вибори дуже строкаті — політолог прокоментував результати голосування

Про головні проблеми під час місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня, розповів політолог Володимир Фесенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Основна складність у тому, що вибори дуже строкаті. Різна ситуація, різна конфігурація в різних містах. У деяких містах були спроби задіяти адмінресурс, і ЦВК змушена була міняти склад комісії. Були спроби використовувати брудні технології, двійників, підкупи тощо. Але тут МВС попрацювало в координації з мережею "Опора" та з ЦВК", — сказав він.

Читайте також: Місцеві вибори в Україні закінчилися — підсумки незалежних екзит-полів

Популярні відео

Політолог прокоментував результати по партіях.

"Вибори складні. З точки зору масштабів і різноманітності вони, можливо, складніші, ніж президентські та парламентські, тому що в кожному місті, регіоні своя гострота боротьби. Але в цілому результати прогнозовані. Основний переможець — партії місцевих еліт. Явка менша, ніж прогнозувалося, і стала рекордною, але це пов'язано з епідемією. Як не парадоксально, цей фактор допоміг місцевим партіям — у них більш консолідований електорат. А ось виборці парламентських партій, особливо у кого молодий електорат — "Слуга народу", "Голос" — не всі прийшли на дільниці", — сказав він.

Читайте також: "Слуга народу" буде представлена всюди — в партії похвалилися результатами виборів

Фесенко розповів, як розподілилися симпатії виборців у різних регіонах.

"Але загалом результати такі, що у нас буде дуже плюралістичний склад місцевих рад. Серед лідерів знову "Слуга народу", попри зниження рейтингу, вони домінуватимуть в обласних радах. У російськомовних регіонах ОПЗЖ буде більше представлена, в галицьких — "Європейська солідарність". "Голос" навіть без Вакарчука показав непоганий результат, "Батьківщина" зберегла позиції. Але десятки місцевих партій будуть також представлені в місцевих радах", — сказав він.

На думку експерта, в основному, хоча і не без порушень, вибори пройшли демократично.

Раніше кореспондент телеканалу "Україна 24" розповів, як відбувається підрахунок голосів після виборів у Києві.

Джерело Україна 24 Теги